Heli-taxi na vrchol Mt. MacPherson (2427 m) nad Revelstoke (video)

Heli-taxi na vrchol Mt. MacPherson (2427 m) nad Revelstoke (video)

V půlce února jsme se vydali s Kačabou do Kanady. Jak to vypadalo v okolí Revelstoke, Rogers pass a taky v kanadských Rockies jste si mohli přečíst v předchozích dvou článcích. Tentokrát bych chtěl ukázat jinou možnost využití helikoptéry než je jednodenní nebo několikadenní program s vůdci.

Využili jsme služeb „Heli-taxi“ nebo anglicky spíš helidrop, kdy vás vrtulník vysadí na kopci, na který si ukážete a pak si dělejte, co chcete. Na kopec Mt. MacPherson (2427 m) jsme se dívalii celé dva týdny z Revy. Jde o nejbližší backcoutry u městečka, kam se jednou za čas nějaký místňák vydá. My čekali celé ty dva týdny na lepší lavinové a povětrnostní podmínky. To ráno se sešlo všechno. Přes noc připadlo pět centimetrů čerstvého sněhu, sníh z poslední větší bouřkové fronty se stabilizoval na dvojku, ale hlavně vykouklo sluníčko. No, a jak to vypadalo, se můžete přesvědčit v krátkém sestřihu a na pár fotkách z mé stařičké Praktiky. Byla to pecka! Třešnička na dortu.

Fotogalerie Heli-taxi Revelstoke >>

Heli Drop (Canada 3/3) od Kulda na Vimeo.

Předchozí články

Martin Kulíšek je moravský freerider a skialpinista, který (stejně jako jeho mladší bratr Jiří) rád lyžuje celoročně. V roce 2015 se stihnul oženit a jeho manželka ho všemožně podporuje ve sněhových aktivitách. Pro úplnost by se slušelo doplnit, že autor žije napůl v Norsku a v ČR, a s jeho duševním zdravím to není úplně v pořádku, protože při psaní článku začalo sněžit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: