Heliskiing a skialp s asistencí vrtulníku v kanadské British Columbia v dubnu 2013

Heliskiing a skialp s asistencí vrtulníku v kanadské British Columbia v dubnu 2013

Od 28. března do 8. dubna jsme pobývali v Kanadě, kdy horský pobyt byl na CMH Galena lodge s cílem si zalyžovat s vrtulníkem a současně si zaskialpovat s dopomocí vrtulníku…

A proč zrovna CMH Galena lodge? –„Challenging terrain for strong, experienced skiers & boarders only“. Je možné potvrdit, že terény jsou tam dobré. Akce byla umožněna podporou Společností Medici.

Týdenní heliskiing a skialp výlet (Fusion week) jsme vyřídili přes Mikiho Knižku, který oficiálně zastupuje společnost CMH Heli-Skiing pro Slovensko a Českou republiku. Pobyt v Britské Kolumbii neměl chybu a pravidelně jsme střídali heliskiing a skialp.

V případě, že jsme se s Petrem „Žroutem-Svižníkem“ Novákem neunavili dostatečně při heliskiingu, dali jsme si podvečerní výstup téměř 1100 výškových metrů na dohled od Galena lodge.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Terény, které patří pod Galena lodge jsou fantastické jak nad hranicí lesa, tak v parádních strmých lesích. Sněhu bylo na přelomu března a dubna od tří metrů výše a v lesích je potřeba dávat velký pozor na pohyb blízko stromů, kde mohou být u kmené téměř bezedné díry. Lavinové nebezpečí v posledních dvou dnech bylo po novém velkém sněžení tak na stupni 4 z pětibodové stupnice, tj. laviny padaly, kde se člověk podíval. To ale nevadilo, když místní dokonale vylyžování heliski vůdci znají oblast dokonale a vždy našli strmé a velmi strmé terény, kde se dal urvat maximálně splaz.

Výlet s CMH Heli-Skiing je možné jen doporučit – za jakýchkoliv podmínek se lyžuje na nerozježděných volných svazích a lesích, skialp může být z řady kratších výstupů a sjezdů (do 500 výškových metrů) nebo několika výstupů a sjezdu se středním převýšením (do 900 výškových metrů). Pár motivačních fotografií je tady, na zpracování videa a dalších podrobností se pracuje.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: