Kde lyžují mnichované, aneb kochací skialp na Rofanspitze (2233 m)

Kde lyžují mnichované, aneb kochací skialp na Rofanspitze (2233 m)

Mnichov patří kvůli blízkosti Alp mezi ty prestižnější adresy v Německu. A právě kvůli těm Alpám v Mnichově bydlí velké množství sněhofilů. S jedním z nich jsme se vydali otestovat, jak se jim lyžuje nedaleko od místa bydliště (asi 100 km).

Rakousko

Země
Rakousko
Další země
Rakousko
Počet dní
1
Délka
20 km
Vhodné měsíce
I, II, III
Obtížnost sjezdu
S1
Expozice sjezdu
E1
Nejvyšší bod
2233 m n. m.
Spaní na chatách
ano

Mapa oblasti

Mapa oblasti

Základní trasa

Maurach - Rofanspitze

Podrobný popis

Po chvíli klikání na výborném plánovacím webu  od Alpenvereinu jsme si jako naši víkendovou základnu vybrali údolí na hranicích Německa a Rakouska, ve kterém leží jezero Achensee. Z Mnichova dojedete k jezeru za hodinu, z Prahy při troše štěstí za pět a půl.

Vzhledem k tomu, že se mužstvo skládalo ze sice zkušených běžkařů, ale skialpinistů noviců, jeden člen věřil, že nejlepší ochranou před lavinou je selský rozum a jeden byl těhotný, hledali jsme túry technicky méně náročné, za to ale kochací.

Rofanspitze (2233 m)

V sobotu ráno jsme dorazili do městečka Maurach a zaparkovali u dolní stanice lanovky. Těhotný člen šetřil síly a vyvezl se k Erfurter Hütte lanovkou , zbytek mužstva zvládl nahoru k chatě vyběhnout za necelé dvě hodiny. Úvodním prologem se fyzická kondice a motivace mužstva alespoň trochu srovnala, a tak se nad jedním rychlým pivem usneslo, že z původně plánovaných dvou vrcholů se sleví a půjde se jenom  na Rofanspitze. Vymotat se ze sjezdařského areálu nad Erfurter Hütte do správného svahu k naplánovanému vrcholu by bez pořádné mapy nebylo jednoduché, a tak aby to i vám vyšlo na první pokus, mapu nebo alespoň GPSku s nahranou trasou doma nenechávejte.

Po vyšplhání necelých pěti set výškových metrů jsme byli na vrcholu, kde se před námi rozprostřel nádherný výhled na sever od Rofanspitze. Jakmile jsme se ho nabažili, čekal nás ještě dlouhý sjezd zpátky do Maurachu, nejdříve volným terénem a od Erfurter Hütte podle šikovnosti buď lesem anebo po sjezdovce.

Pražská část mužstva si ten víkend potvrdila, že v Mnichově je dobře nejen pivařům, ale i lyžařům.

Přístup na začátek

Po chvíli klikání na výborném plánovacím webu od Alpenvereinu jsme si jako naši víkendovou základnu vybrali údolí na hranicích Německa a Rakouska, ve kterém leží jezero Achensee. Z Mnichova dojedete k jezeru za hodinu, z Prahy při troše štěstí za pět a půl.

Ubytování a jídlo

Další túry v okolí

Kde lyžují mnichované, aneb kochací skialp na Juifen (1987 m)

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: