Lyžařské brýle s ventilací – recenze Julbo Airflux Cat. 2

Lyžařské brýle s ventilací – recenze Julbo Airflux Cat. 2

Lyžařských brýlí s ventilací už tu bylo na trhu hodně. Takřka všechny brýle mají nějakou ventilaci a ŽÁDNÉ se zaručeně nemlží. Julbo Airflux je po průkopnickém Julbo Aerospace druhým odvětrávacím systémem SuperFlow pro lyžařské brýle. Jak jsou na tom tyto nové brýle Julbo?

Údaje výrobce:

Skla: Kategorie 2, Orange Screen + Blue Flash
Anatomický rámeček: ano
Minimalistická konstrukce rámečku: ano
Silikonizovaný popruh: ano
Ventilace: Julbo Airflux
Dvojitá pěna: ano
Infocena: 2899 Kč
Dodává: Outdoor Concept
Více info na www.rockpoint.cz

Julbo Airflux jsou lyžařské brýle určené pro všechny, kteří se pohybují na lyžích v různě intenzivní zátěži, případně lyžují v oblastech s kabinkovými lanovkami. Airflux umožňuje ať už pro výstup na pásech nebo pro výjezd lanovkou snadné oddálení zorníku brýlí od obroučky tak, že vznikne volný meziprostor, který výrazně zvyšuje cirkulaci vzduchu. Oddálením zorníku od rámečku brýlí se omezuje možné zamlžení zorníku zevnitř.

Malý, ale důležitý rozdíl

Oproti hlavnímu modelu Julbo Aerospace je mezera mezi zorníkem a rámečkem brýlí malá, takže není nutné mít samostatnou krytku mezi rámečkem brýlí a zorníkem přidělávanou na horní okraj zorníku. Toto řešení je výborné, neboť úzká horní krytka se snadno někde založí v batohu.

Jak se ovládají

Ovládání je jednoduché i v prstových rukavicích, takže v závislosti na aktuálních podmínkách je možné snadno měnit variantu „klasické lyžařské brýle“ na „plně odvětrávaný Airflux“. Rámeček brýlí je minimalizován pro maximální rozsah zorného pole uživatele. Po výstupu na kopec na tuleních pásech nebo pěšky spočívá přepnutí před sjezdem jen v mírném zatlačení na vysunuté boční držáky zorníku, aby se zacvakly do zavřené pozice.

Julbo Airflux v květnovém Norsku

Brýle Julbo Airflux jsme vyzkoušeli během několika výstupů a sjezdů na skialpech v rámci československého firnového memoriálu v jižním Norsku v květnu 2016. Brýle jsme měli v kombinaci s novou helmou Julbo Freetourer určenou primárně pro lyžování v kombinaci s případným lezením. Jak je vidět na přiložených fotografiích z Norska, brýle tvořily s helmou Freetourer kompaktní celek. Brýle výborně seděly na hlavě a ve spojení s přilbou vyloučily jakýkoliv vliv větru na čelo. Brýle Julbo Airflux poskytovaly perfektní ochranu proti slunci a zároveň se nezamlžovaly ani při intenzivní zátěží během výstupu do kopce teplotách nad bodem mrazu.

Aktivované odvětrávání Julbo Airflux. Jan Pala
Aktivované odvětrávání Julbo Airflux. Jan Pala

Shrnutí k brýlím Julbo Airflux

Brýle Julbo Airflux se nám osvědčily v jarním Norsku za různorodých podmínek od teplot nad nulou při pohybu na údolním ledovci, stejně jako na hřebenech a vrcholech, kde naopak foukalo. Při otevření, které je oproti Aerospace malé, bylo větrání dostačující a naopak nevadilo, když po dosažení sedla či hřebene silně foukalo. Julbo Airflux jsou vhodné pro jakékoliv aktivity, u nichž se předpokládá použití lyžařských brýlí za různých teplot a rychlosti větru.

Zaujalo mě:
  • Dobře fungující odvětrávání
  • Snadné ovládání i v rukavicích
  • Panoramatický zorník

Další informace:

Rodinná firma Julbo udržuje svou dlouholetou tradici, ctí budované hodnoty a zakládá si na vývoji a výrobě stále dokonalejších produktů. Julbo je synonymem pro kvalitu a neustálý rozvoj. Díky přímému kontaktu s horami mají designéři a vývojáři bohaté praktické zkušenosti, které mohou obratem vkládat do svých výrobků. Pod značkou Julbo najdete sluneční, vysokohorské a lyžařské brýle i lyžařské helmy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: