Malofatranské skialpové kýče v neděli 8. března

Malofatranské skialpové kýče v neděli 8. března

Místo oslav Mezinárodního dne žen jsme vyrazili za skialpem v brzkých ranních hodinách v neděli 8. března. Předpověď počasí a sněhové podmínky nás nalákaly do Malé Fatry. Vše vyšlo dokonale, počasí bylo na tričko s krátkým rukávem, sníh měl konzistenci od betonu, přes něco rozbitého zmrzlého a místy jsme v severně orientovaných svazích našli i pěkný prašan.

Do Vrátné doliny jsme přijeli kolem osmé ráno a na místě jsme nebyli první. Místní tady byli o dost před námi. Výstup v dolní lesnaté oblasti byl ještě na zmrzlém podkladu, ale u hranice lesa se naplno projevilo slunce. Sníh změknul, oblečení se přesunulo do batohu a před námi byla kýčovitá skialpová malofatranská neděle.

Za necelý den jsme spáchali tři výstupy a tři sjezdy s celkovým převýšením 1950 metrů. Každý sjezd byl jiný, protože jsme úmyslně vybírali různě orientované svahy tak, aby se zalyžovalo na co nejvíce druzích sněhu.

Dokonalého počasí a sněhových podmínek jsme využili k vyzkoušení lavinově zaměřených výrobků od americké firmy BCA: nový vyhledávač BCA Tracker 3, lavinový batoh BCA Float 27 Tech, sněhovou lopatu s pilou BCA A-2 Ext Wtih Saw, lavinovou sondu BCA Stealth 270 a sadu na studium sněhu BCA Snow Study Kit.

Další fotografie: FOTOGALERIE MALÁ FATRA 8. BŘEZNA 2015 >>

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: