Místo ski centaru Sljeme Advent u Zagrebu

Místo ski centaru Sljeme Advent u Zagrebu

První prosincový týden 2013 trávím pracovně v hlavním městě Chorvatska, a k tomu jsem si samozřejmě vzal lyže, neboť přímo nad Záhřebem je Skijalište Sljeme, kde se například jezdí Svěťák žen – Snow Queen Trophy Zagreb/Sljeme. Lyže jsem zatím nevyužil.

Sljeme ski centar je docela malé středisko, nicméně podle Karte skijališta Sljeme jsou svahy dostačující na to, aby se tady jezdil Světový pohár FIS mužů i žen. Bohužel je aktuální situace taková, že teploty jsou kolem nuly nebo i hluboko pod nulou (vezme-li se potaz silný vítr ve vrcholové oblasti), ale sněhu zatím moc není. Respektive už při příjezdu do Záhřebu byl z dálnice vidět vysněžený pruh sjezdovky Crveni spust, v okolí pusto a prázdno.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Dnes ve čtvrtek 5. prosince 2013 jsem se byl na Sljeme podívat – naplno se tam pracuje na přípravě dalšícho Světového poháru, který se pojede v lednu 2014. Na lyže to nebylo kvůli nedostatku sněhu. Přitom po zběžném obhlédnutí okolí by to bylo za dobrých sněhovýbch podmínek výborné středisko na pokročilé lesní lyžování. Nezbývá než doufat, že při další vícedenní návštěvě v únoru 2014 tady bude spousta sněhu nejenom na sjezdovkách, ale i v lesích. V nejhorším by se dalo dobře vyjezdit i při večerním lyžování, kdy je to pěkně nasvícené Noćno skijanje Sljeme.

Ze Sljeme nezbývalo než dojet do centra Záhřebu na Advent u Zagrebu. Podobně jako v ostatní dny v tomto týdnu je centrum a blízké okolí zcela zaplněné spoustou lidí. K dispozici bylo i hodně zábavy (Program Advent u Zagrebu 2013), mezi jinými např. ANGELS – All female melodic hard rock band (GRUPA ANGELS – PRVI HRVATSKI ŽENSKI POP-ROCK BAND). Prosinec je v Záhřebu trochu náročný…

https://www.youtube.com/watch?v=N4s9WZkPWMA

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: