Neděle 13. ledna na skialpech na Col Bechei de Sora (2794 m) v Dolomitech

Neděle 13. ledna na skialpech na Col Bechei de Sora (2794 m) v Dolomitech

V neděli v polovině ledna 2013 nám v rámci Dynafit Press Event na chatě Rifugio Fanes (2060 m) zůstal čas jen do 11 hodin, kdy jsme museli z Pederü odjíždět zpátky do České republiky.

Necelý půl den ale stačil na krásný skialpinistický výlet na Col Bechei de Sora (2794 m) přímo nad Rifugio Fanes (2060 m). Vyrazili jsme v době, kdy celá chata ještě spala.

Další čtení:
Parádní Dynafit Press Event v italských Dolomitech v lednu 2013
Skialpový výlet k Bivaco dela Pause 2780 m pod Monte Castello v Dolomitech
Lednový skialpový výlet na Cima Dieci – Zehner Spitze (3026 m) v Dolomitech
Monte Castello History Tour from Fanes Hut — Italy
Zehner from Refugio Fanes — Better Skiing and still Classico
Nové trendy: skialpinismus už nejsou jen rovná prkna, ale paleta lyží

Na lyže jsme nastoupili před sedmou hodinou ráno, rychle vyšlapali do sedla Lim (2172 m). Ze sedla jsme přetraverzovali do relativně strmého svahu, kde nebyl výstup na přemrzlém tvrdém podkladu úplně ideální. Strmými traverzy jsme se dostali na plato na skalní stěnou. Odbočili jsme vlevo a kvůli podkladu brzy sundali lyže. Navíc, sklon svahu byl dost velký, takže jsme vyšlapali pěší stopu přímo na hřeben. Po dosažení hřebene jsme odbočili doprava a na samotný vrchol s velkým křížem nám zbýval už jenom kousek.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Na vrcholu trochu profukovalo, takže jsme se na něm moc nedrželi a ani do vrcholové knihy se nezapsali. Skříňka na vrcholovou knihu byla rozbitá a kniha nikde. Sjezd byl docela pěkný – povětšinou velmi tvrdý podklad. Pouze v téměř závěrečné části jeden z kolegů zachytil jednou lyží nějak nevhodně, a následný pád byl zastaven po více než sto metrech. Ze sedla jsme to s kolegou dali přímo dolů, zatímco zbývající dvojice to objela k chatě naokolo.

Na chatě jsme se rozloučili a čekal nás dlouhý sjezd k chatě a parkovišti Pederü hluboko v údolí pod námi. Sjezd byl výborný až na závěrečný úsek nad dolinou, kde se nějak objevilo hodně štěrku a kamení…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: