Pozvánka na Setkání skialpinistů 2016 na Holubyho chatě v Bílých Karpatech

Pozvánka na Setkání skialpinistů 2016 na Holubyho chatě v Bílých Karpatech

Komise tradičního skialpinismu ČHS zve na tradiční skialpinistické setkání, které se ukuteční na Holubyho chatě (910 m) na moravsko-slovenském pomezí v Bílých Karpatech. Ve dnech 9. až 11. prosince 2016 se v Bílých Karpatech sejdou nejenom tradiční skialpinisté, ale všichni příznivci pohybu na sněhu ve volném terénu.

Dostupnost

K chatě je možné vyjet autem ze slovenské strany od Nového Mesta nad Váhom, směr státní hranice Strání-Květná, za Moravským Lieskovým se odbočí do leva směr Javorina (návěstník) a z moravské strany je přístup autem přes státní hraniciva opět u cedule směr Javorina. Další možnost je asi o délce šest kilometrů pouze pěší nebo na kole od Vápenky (450 m) po modré turistické značce nebo z Hrabiny, autem ke Kamené boudě, a pak pěšky nebo na kole po červené.

V případě souvislé sněhové pokrývky jsou vhodné sněhové řetězy. https://mapy.cz/s/18tdq

Program

Pátek 9. 12. – příjezd nebo příchod, prezentace, ubytování. Pokud se dostavíte po 20 hodině, pošlete email nebo SMS

Sobota 10. 12. – snídaně, běžky, pěšky nebo kolo podle aktuálních (ne)sněhových podmínek. Po návratu program – orientačně:

 • současné vývojové trendy tradičního skialpinismu
 • novinky v oblasti aktivní lavinové prevence
 • Beton Ski Team – strmé sjezdy v Alpách a Vysokých Tatrách
 • Kejda Ski Team alias Švihálekski – bratři Švihálkové a jejich výjezdy do Maroka a Norska
 • Ski Nošak 2016 – český prvosjezd z nejvyššího vrchol v Afgánistánu v září 2016
 • plán akcí na příští rok v Evropě a mimo Evropu

Vaše příspěvky do 20 minut jsou vítány, název promítání zašlete do 4. 12. 2016 společně s přihláškou na [email protected]

Neděle 11. 12. – po snídani vyklizení pokojů, výlet po okolních horách a individuálně odjezd

Stravování

V ceně je snídaně a večeře. Večeře – výběr ze tří jídel (účastníci budou týden předem obeslání kvůli výběru jídla). Během dne je každý samozásobitelný, chata funguje celý den – jídlo, pití.

Ubytování

Holubyho chata (910 m) nabízí ubytování ve dvou, tří a čtyř lůžkových pokojích.  Cena je 23 EUR za osobu a noc včetně polopenze. http://www.holubyhochata.sk.

Přihlášky

Přihlásit se je možné na email [email protected] vyplněním souboru

Přihláška ke stažení: 2016-setkani-skialpinistu-bile-karpaty-PRIHLASKA.docx.

Přihláškou je následně 1264 Kč na osobu (nebo 632 Kč pro ty, co přijedou až v sobotu) zaslaných do 30. 11. 2016 na účet ČHS: 1727209504/0600, GE Money Bank. Variabilní symbol je 6083, do specifického symbolu uveďte své datum narození ve formátu DDMMRRRR a do zprávy pro příjemce své jméno a horolezecký oddíl.

Velká Javorina

Co dělat na Velké Javorině?

 • Běžky, skialp, lyžování (pokud je sníh)
 • Kolo
 • Turistika
 • Lezení – celoročně hrad Beckov (27 km), Skalka pri Trenčíne (40 km), Kamenné vráta, Soblahov, Inovec, Ilavka
 • Běh

Jan Pala se skialpinistickým aktivitám věnuje dvě desetiletí od Kanady přes Evropu, Blízký východ až po východní Asii (Japonsko, Kamčatka). Je autorem knihy Hory a sníh (Jan Pala, Iva Filová a kol., Epocha 2010) a spoluautorem knihy Horolezecká abeceda (Tomáš Frank, Tomáš Kublák a kol., Epocha 2007). Skialpinismus propaguje od metodiky přes kurzy až po přednášky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: