Pozvánka na Setkání skialpinistů 2023 na Chatě Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Pozvánka na Setkání skialpinistů 2023 na Chatě Jiřího na Šeráku v Jeseníkách

Komise tradičního skialpinismu ČHS ve spolupráci se Společností horské medicíny pořádá každoroční Setkání skialpinistů ve dnech 15. – 17. prosince 2023. Setkání skialpinistů se uskuteční po čtyřech letech v Jeseníkách na ověřeném místě ve výšce přes 1300 metrů nad mořem.

Tradiční Setkání skialpinistů je určeno všem příznivcům pohybu ve sněhem pokrytých horách od České republiky po celý svět. Náplní jsou metodika, lavinová prevence, lavinové nehody a motivační výlety z různých pohoří. Nedílnou součástí jsou i praktické workshopy za účelem zlepšování jednotlivých činností jednotlivce nebo skupiny v zasněžených horách.

Workshopy nebo volný venkovní program bude záviset na aktuálních sněhových podmínkách. Vzhledem k nadmořské výšce a termínu se předpokládá, že by sněhové podmínky mohly být dobré.

Stoupání pod Ladovým štítem ve Vysokých Tatrách
Stoupání pod Ladovým štítem ve Vysokých Tatrách

Od pátku do neděle se při Setkání skialpinistů bude probírat

  • současné vývojové trendy tradičního skialpinismu
  • dětský skialp #skimokids
  • novinky v oblasti lavinové prevence a bezpečného pohybu v zimních horách
  • prezentace a filmy ze skialpinistických, freeridových a splitboardových aktivit jak za uplynulou zimní sezónu, tak z historie
  • představení málo navštěvovaných a nových oblastí pro zimní aktivity
  • shrnutí uplynulé i nástin následující zimní sezóny
  • v sobotu 17. prosince 2022 budou připraveny praktické workshopy věnované problematice zimního pohybu v horách (viz jejich přehled v přihlášce – uskuteční se ty, o které bude největší zájem mezi účastníky)
  • možnost domluvit skialpové výlety v Evropě i mimo ni pro nadcházející zimní sezónu
  • bohatá tombola výrobců a prodejců vybavení do zimních hor

Příspěvky ve formě přednášek a videí jsou vítány, název promítání zašlete do 20. 11. 2023 společně s anotací (3–5 vět) a jednou až třemi ilustračními fotografiemi na [email protected] nebo [email protected]. Pro zařazení delších příspěvků do programu se dohodněte předem. Předpokládá se dodržování časů, aby nedocházelo ke skluzu v programu jako někdy v minulých letech.

Ideální prašan ve slovinských Karavankách
Ideální prašan ve slovinských Karavankách

Program – orientačně

Pátek 15. 12. – příjezd a příchod, prezentace, ubytování a případně večeře. Po 20 h zhodnocení uplynulé zimní sezóny, individuální konzultace a prezentace na poslední chvíli, které by se nevešly do sobotního programu. Následně volná zábava.

Sobota 16. 12. – pro zájemce jsou v denních hodinách připraveny různé workshopy – viz níže, kdy je možné si vybrat dva workshopy (každý cca 2,5 h). V případě naplněnosti dostanou přednost dříve přihlášení. Uskuteční se workshopy, o které bude největší zájem. Odpoledne až večer (odhad do 22:00 h) prezentace a filmy se skialpovou, splitboardovou a freeridovou tématikou. Následně volná zábava.

Neděle 17. 12. – po snídani společné či individuální aktivity na blízkých nebo vzdálenějších jesenických kopcích.

Na Icefall traverse v Britské Kolumbii
Na Icefall traverse v Britské Kolumbii

Dostupnost

Chata Jiřího na Šeráku se nachází kousek pod stejnojmenným vrcholem nad Ramzovským sedlem. Sedlo je dostupné rychlíkem z Olomouce, autobusem, nebo osobním autem po silnici z Hanušovic do Jeseníku. Z Ramzovského sedla je to na chatu 570 výškových metrů, takže ideální na rozdýchání. Lyžařský areál Ramzová bude v případě dobrých sněhových podmínek v provozu, takže je možné první letošní rozlyžování s využitím sedačkových lanovek.

Ubytování a stravování

Chata Jiřího na Šeráku nabízí pokoje se sociálním zařízením i bez. Dále jsou k dispozici větší pokoje v podkroví a pro ty, co nevyžadují spací komfort je možnost přespání i v pinponkárně.

POZOR: Cena za Setkání skialpinistů a ubytování se snídaní se liší podle data přihlášení a zaplacení! Čím později se přihlásíte a zaplatíte, tím to bude dražší. Podrobně je to uvedeno v přihlášce. V ceně za Setkání skialpinistů je kromě programu a workshopů také bohatý sobotní večerní raut, který se osvědčil již v roce 2019.

Přihláška na Setkání skialpinistů 2023

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: