Pozvánka na Setkání skialpinistů v Beskydech 5.-7. 12. 2014

Pozvánka na Setkání skialpinistů v Beskydech 5.-7. 12. 2014

Komise tradičního skialpinismu ČHS zve na tradiční skialpinistické setkání, které se bude konat na horském hotelu Martiňák (785 m) v Beskydech ve dnech 5. až 7. prosince 2014.

Organizační pokyny

Dostupnost

  • Možný je výjezd automobilem z obce Horní Bečva údolím Mečůvka. Parkování u hotelu je pro ubytované zdarma. Při sněhové pokrývce nutné sněhové řetězy.
  • Pěšky se k Horskému hotelu Martiňák dostanete od jihu z obce Horní Bečva po žluté turistické značce (3,5 km) kolem vrcholu Kobylská (804 m) nebo po modré turistické značce dolinou Kobylského potoka. Od severu vede na Martiňák nejsnadnější výstupová trasa z rozcestí Kociánka po modré turistické značce a nebo z Podolánek po žluté turistické značce (4 km) kolem chalupy Skurečena.

Mapa, jak se dostat k místu konání – Horský hotel Martiňák

Program
5. 12. – prezentace, večeře, ubytování. Prezentace do 20. hod., pokud jinak, pošlete e-mail nebo sms.
6. 12. – snídaně, běžky nebo pěšky podle aktuálních sněhových podmínek. Po návratu program:
– současné vývojové trendy tradičního skialpinismu
– schůze komise tradičního skialpinismu
– plán akcí pro příští rok v Evropě a mimo Evropu
– metodické a školicí dny, propagace tradičního skialpinismu
Vaše příspěvky do 20 minut jsou vítány, orientační název promítání a jeho přibližnou délku zašlete předem na email [email protected] pro sestavení programu.
7. 12. – výlet a odjezd (vyklizení pokojů dle pokynů chataře)

Ubytování s polopenzí stojí 460 Kč za den, tj. dva dny 920 Kč.

Přihlášky
Přihlásit se je možné na email [email protected] s tím, že pošlete své jméno, příjmení, adresu, případně oddílovou příslušnost a v případě přednášky její název a anotaci jednou větou.
Přihláškou je následně 920 Kč na osobu (nebo 460 Kč pro ty, co přijedou až v sobotu) zaslaných do 10. 11. 2014 na účet ČHS: 1727209504/0600, GE Money Bank. Variabilní symbol je 6083, do specifického symbolu uveďte své datum narození ve formátu DDMMRRRR a do zprávy pro příjemce své jméno.

Zajímavosti
Turistická chata na Martiňáku – Je to už 200 let, co byl postaven zájezdní hostinec pana Martiňáka. Ten prožil doby své největší slávy po zahájení provozu železniční trati Ostrava – Čeladná. Byl tenkrát na trase z Čeladné do Bečev jediným místem, kde se dělníci z ostravských hutí a dolů jdoucí po šichtě domů mohli občerstvit. V roce 1927 hostinec koupil Klub českých turistů. Za války tady byla jedna z hlavních partyzánských základen. V říjnu 1944 se zde zdržoval štáb 1. brigády Jana Žižky. Po válce se majitelé střídali. Dnešní podobu získala chata v roce 1972, kdy byla na původních základech postavená nová budova. Dnes funguje chata Martiňák jako hotel s restaurací s celoročním provozem.

Horský hotel Martiňák je také znám pro své výborné podmínky na běžecké lyžování. Strojem upravená trasa Pustevny – Martiňák okouzlí běžkaře nádhernými výhledy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: