Recenze: Ferrino Malatra Jacket Man – pánská bunda

Recenze: Ferrino Malatra Jacket Man – pánská bunda

Inovovaná zateplovací bunda Ferrino Malatra Jacket Man je ideálním parťákem do chladnějšího počasí, větru a nepohody univerzálně pro pomalé i rychlé pohybové aktivity. Na první pohled je většina bundy „chlupatá“ jako „myší“ kožíšek s doplněním o zateplenou přední část trupu.

Údaje výrobce:

Materiál:Primaloft® Silver
HL THERMOSOFT
HL Thermo Medium Stretch
HL Superlight 100% 20D Polyester Ripstop
HL SUPERLIGHT – polyester
Hmotnost: 480 g
Náplň: syntetika
Barevné varianty: deep blue, black, bordeaux
Dostupné velikosti: S – XXL
Infocena: 2961 Kč
Dodává: Ferrino
Více info na www.ferrino.cz

Pro koho je Malatra Jacket?

Malatra Jacket je výrobcem určena pro všechny myslitelné aktivity za nižších teplot od turistiky, přes skialpinismus, lezení, horolezectví, až třeba po nordic walking. V případě čistě zimního použití na sněhu se předpokládá, že při intenzivním sněžení bude mít na sobě uživatel ještě tenkou krycí bundu, neboť „kožíšek“ by mohl být rychle obalen sněhem. Bunda v kombinaci chlupatých rukávů s kapucí a zatepleného těla vypadá od pohledu dobře, a stejně dobře i funguje. Měli jsme možnost ji vyzkoušet od září do konce roku 2019 v různých podmínkách při turistice i skialpu od Evropy po Sibiř. Díky strečovým materiálům bunda dobře obepíná tělo, ale například lavinový vyhledávač pak vytváří bouli v místě zavěšení.

Zateplení

Na zateplení bundy vepředu od hrudníku po pás a v předozadním pruhu přes kapuci je použit izolační  materiál Primaloft® Silver (40g/m2) potaženým ultralehkou tkaninou HL Superlight 100% 20D Polyester Ripstop (43 g/m2). Tato látka odolá i velmi silnému větru a má vodoodpudivý povrch. To bylo ověřeno při přechodu chorvatského pohoří Velebit v září 2019, kde část hřebene foukala bora rychlostí hodně přesahující 100 km/h a v nárazech podstatně více. Zatímco přes rukávy bylo trochu cítit vítr, střed těla o větru věděl jenom v tom, že bylo velkým problémem se udržet na nohou.

Rukávy a záda

Rukávy, záda a velká část kapuce je tvořena „chlupatým“ rychleschnoucím materiálem HL THERMOSOFT Thermolite, který zajišťuje dostačující tepelný komfort, ale zároveň si dokáže dobře poradit z vlhkostí v obou směrech. Stejně jako ostatní materiály na bundě je i HL THERMOSOFT Thermolite natahovací a docela odolný vůči oděru. Pro intenzivní aerobní pohyb je na bocích a vnitřní straně rukávů použit vysokoprodyšný strečový materiál HL Thermo Medium Stretch, který účinně odvádí vlhkost a zároveň rychle schne.

Na horském hřebenu v bundě Ferrino Malatra
Na horském hřebenu v bundě Ferrino Malatra

Kapuce

Kapuce má zakončení pružnou légou, takže není potřeba dodatečné stahování. Bunda má dvě zateplené kapsy kryté zipem s jezdci s prodlouženými úchytkami pro snadné ovládání i v rukavicích. Hlavní zip bundy je zespodu krytý légou a jeho horní zakončení má překrytí proti poškrábání krku.

Testování

Bunda byla používána ve většině případů s batohem od malého jednodenního až po přechodovou padesátku. Osvědčila se při podzimním přechodu chorvatského Velebitu, stejně jako při následných skialpových výletech na začátku sezóny jak v Alpách, tak na Sibiři. Nošení batohu nijak neovlivňovalo zateplovací funkci bundy. Prodyšnost bundy byla samozřejmě horší v místech ramenních popruhů batohů, stejně jako v ploše, kde leží batoh na zádech.

Zaujalo mě:
  • Prodyšnost i při zvýšené zátěži
  • Teplotní komfort
  • Chlupatý materiál
  • Střih a řešení elastické kapuce

Jan Palič Pala – skialpinista a fotograf

Další informace:

Výrobky Ferrino jsou součástí nehynoucí touhy člověka překonat nemožné a objevit neobjevené. Ferrino nabízí kompletní sortiment vybavení do přírody od oblečení, přes batohy, spacáky až po všemožné doplňky pro horolezce, trekaře, vodáky a všechny ty, kteří jsou rádi venku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: