RECENZE: Sensor Infinity Zero – zateplovací šortky

RECENZE: Sensor Infinity Zero – zateplovací šortky

Zateplovací kraťasy nejen pro fitness skialpinisty začínají být běžnou součástí vybavení do zimních hor. Otestovali jsme pánské šortky Sensor Infinity Zero, které jsou součástí zateplovací kolekce dámské sukně, vesty i bundy s kapucí. Jaké jsou tyto kraťasy a jak fungují?

PARAMETRY

Celé jméno recenzovaného výrobku Sensor Infinity Zero
Druh sportu běh, outdoor, skialp, běžecké lyžování, lezení, sjezdové lyžování
Druh oblečení kraťasy
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 PORŠEV (třívrstvý prošitý izolační materiál) PRIMALOFT – líc a rub 100% PES
Materiál 2 Výplň je netkaný materiál 50 % PES, 50 % Pad, gramáž 125 g/m2
Materiál 3 Coolmax thermo – pružný materiál 46 % Pesh Coolmax, 45 % PES Micro, 9 % Lycra
Materiál 4 Elastická keprová tkanina 88% PES, 12% Elastan
Hmotnost 209 g
Náplň syntetika
Barevné varianty černá
Velikostní varianty S–XXL
Infocena 2 295 Kč
Dodává ZOOKEE
Více info na www.sensor.cz/

Zaujalo mě

  • Okamžitý hřejivý účinek
  • Pružné materiály
  • Umístění zipů

Shrnutí recenze

Pánské kraťasy Sensor Infinity Zero doplňují řadu zateplovací vrstvy, která obsahuje dámskou sukni, vesty i bundy s kapucí. Redakce Světa outdooru testovala kraťasy. Jaké jsou a jak fungují?

PODROBNÝ POPIS

Nejen blázni nosí kraťasy v zimě

Zateplovací kraťasy nejsou žádnou novinkou na trhu, do podvědomí široké veřejnosti se dostaly z řad profesionálních lyžařů, kteří se při čekání v neoprenové kombinéze museli nějak udržet v teple. S příchodem trendu lehčeji a rychleji se změnil i způsob oblékání. K tenkým kalhotám se v zimě jednoduše hodí zateplovací kraťasy.

O kraťasech v batohu nebude ani vědět, ale na zadku určitě o sobě dají znát.
O kraťasech v batohu nebude ani vědět, ale na zadku určitě o sobě dají znát.

Střih a provedení

Asi nejčastější aktivitou, během které tyto kraťasy užijete je fitness skialp nebo běžky. Z toho důvodu jsou na přední straně stehen dva oboustranné zipy, které umožňují zahřát ztuhlá stehna a prokřehlá kolena i bez sundávání lyží či bot. Pruženka a elastický pás na bedrech zajišťuje pohodlí při jakémkoliv pohybu. Pravý bok zdobí reflexní potisk loga Sensoru. Kromě pružného pasu v bedrech a klínů na vnitřní straně stehen jsou kraťasy ušity z prošívaného materiálu plněného tenkou vrstvu Primaloftu. Na pravém stehně najdeme kapsičku na zip, vhodnou třeba na mobilní telefon nebo jiné placaté předměty – případné ostřejší předměty při pádu hrozí, přinejmenším dočasným tetováním stehna. Nechybí cvok a poklopec pro případné vykonání potřeby a protiskluzový potisk na vnitřní straně obvodu pasu.

Pokud jsou nohavice šortek kolem kolen příliž úzké, můžete si je jednoduše povolit pootevřením zipu směrem nahoru.
Pokud jsou nohavice šortek kolem kolen příliž úzké, můžete si je jednoduše povolit pootevřením zipu směrem nahoru.

Kraťasy versus lyže

Tento doplněk outdoorového šatníku jsem stihl testovat ještě na začátku roku 2020. Tma, mráz a vítr na nejvyšším vrcholu Beskyd je ideální testovací prostředí. Přes nevlídné prostředí jsem se slušně zahřál i v tenkých upnutých kalhotách. Na vrcholu bez závětří přišla pravá chvíle k oblečení tohoto teplého kousku oblečení. Po rozepnutí obou zipů nastal boj. Ve větru se zmítající „rozpárané“ šortky jsou zkouškou krizového řízení a skládání hlavolamu. Nakonec povedlo šortky zapnout na správných místech a nasadit.
Po dokončení úkonu, vítr, nevítr, okamžitě nastává teplo na zakryté partie nohou a hýždí, který nepomíjí ani při rychlém sjezdu – kraťasy neprofukují. Dlouhé zipy na přední straně stehen jsou podšity krycí légou.

Zipy se rozepínají od kolene k pasu.
Zipy se rozepínají od kolene k pasu.

Poučení pro příště

Šortky jsou ušity v univerzální černé barvě a nerozlišené zipy, tak za ztížených podmínek dokáží potrápit. Příště jsem už byl lépe připraven a kraťasy oblékal postupně: prvně rozepnout jednu stranu, nasadit na nohu, zapnout a pokračovat druhou nohou. K dokonalosti používání si stačí zapamatovat, které z táhel dvoucestného zipu použít pro rozepnutí kraťasů. Pamatujte: od kolene k pasu. Ačkoliv táhla nejsou nijak prodloužena, je s nimi manipulace v rukavicích docela dobrá.

Rozepínání nohavice směrem od kolene.
Rozepínání nohavice směrem od kolene.

Na běžkách

Oproti „statickému“ užití šortek ve sjezdech, jsem byl zvědav na to, jak mi budou sedět na běžkách. Do testované velikosti M musím ještě trochu dorůst. Únorové běžkování na Rabštejně bylo parádní i díky těmto kraťasům. Obával jsem se, že mi šortky po elasťácích sklouznou po zadku hned při prvních tempech, ale to se díky gumovému potisku uvnitř pasu kraťasů nestalo. Pokud byste měli nohavice přes kolena příliš upnuté, pak si jednoduše můžete ulevit povolením dvoucestného zipu nad koleno. Ani při teplotách kolem nuly a aktivním pohybu jsem necítil, že bych se v kraťasích pařil. Prodyšnost šortek se potvrdila i při návštěvě restaurace na obědové pauze.

Pružná bedra s reflexním logem Sensor.
Pružná bedra s reflexním logem Sensor.

Za běžného používání zateplovacích kraťasů se mi nestalo, že bych je promočil nebo seděl v mokrém sněhu. Nicméně pro účely testování jsem kraťasy máčel v umyvadle, abych otestoval jejich rychleschnoucí vlastnosti. Šortky ukázaly, že jejich povrch má přirozeně vodoodpudivou vlastnost, a proto dochází k minimálnímu nasakování tekutin a tím je zaručeno jejich rychlé vysychání.

Kapsička na zip na pravé straně nohavice.
Kapsička na zip na pravé straně nohavice.

Další informace

Sensor se stal za dobu své existence synonymem funkčního termoprádla, ponožek, cyklistického oblečení a dobré nálady. Za vznikem značky Sensor stála touha vyrobit termoprádlo vysoce funkční a přitom příjemnější než myší kožíšek. V průběhu své existence značka Sensor dosáhla mnoha pozoruhodných úspěchů a stala se lídrem na poli funkčního oblečení v České a Slovenské republice. Jako první získala licenci firmy Dupont na termoprádlo Coolmax, první zavedla ploché švy do celé kolekce, patří ji primát v použití bonded technologie ve zpracování úpletu.

Prodejci pro ČR: www.sensor.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: