Ski Kamčatka 2013 – Pik Roman (925 m) v oblasti vulkánu Viljučinskij

Ski Kamčatka 2013 – Pik Roman (925 m) v oblasti vulkánu Viljučinskij

V předchozím článku Ski Kamčatka 2013 – skialp v oblasti vulkánu Viljučinskij (2173 m) byl mou neomluvitelnou chybou opomenut večerní výstup a sjezd z kopce vysokého 925 m, který jsme si provizorně nazvali Pik Roman (Alternativní název Pik Kohútia tvár nebyl úspěšný).

Poslední dubnový den vyprovokovala Marta následovaná Romanem výstup na tento pěkný kopec.

Další čtení a fotogalerie:
Ski Kamčatka 2013 – co a jak se dělo při skialpinistickém výletu
Kamcatka 2013 od Matúša

Video z Kamčatky:
Ski Kamčatka 2013 – krátké video ukázky od Pažouta

Většina z nás dojela v pozdním odpoledni ke stanům, přičemž nám chybělo dvojice Roman a Marta. Navečeřeli jsme se, a dvojice stále nikde. Při zběžném pohledu do okolí jsme uviděli dvě stoupající tečky na bezejmenný kopec (aspoň v naší mapě u vrcholu kopce nebylo žádné jméno).

S Matúšem nám to jako motivace stačilo, nasadili jsme pásy a rychle vyrazili za dvojicí. Dvojice byla skoro za polovinou výstupu, když jsme se dostali k úpatí kopce. Při výstupu jsme se s Matúšom nezdržovali odpočinkem a ani jsme se moc nekochali, takže jsme na vrcholu byli zároveň s Romanem a Martou. Roman byl nahoře o chvíli dříve, takže 925 metrů vysoký kopec dostal pracovní název Pik Roman, kdy bohužel lépe odpovídající název Pik Kohútia tvár nebyl akceptován.

Nahoře jsme se při západu slunce kochali výhledem na Viljučinskij (2173 m) a okolní nižší kopce. Následoval vynikající sjezd dolů. Větší část sjezdu absolvovala také Kateřina, která se za námi vydala s velkým zpožděním – když jsme sjížděli dolů, tak stoupala po bočním hřebenu.

Výstup a sjezd z tohoto kopce neměl chybu, a lze jej doporučit jako pěkný krátký odpočinkový výlet v oblasti Viljučinského.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: