Skialpové video ze sopek na poloostrově Kamčatka

Skialpové video ze sopek na poloostrově Kamčatka

Poloostrov Kamčatka nabízí vynikající terény pro skialpinismus a freeride na různě vysokých kopcích. Sjezdy s největším převýšením za proměnlivých sněhových podmínek vedou z aktivních a neaktivních sopek, z nichž nejbližší jsou do třiceti kilometrů vzdušnou čarou od Petropavlovska-Kamčatského. Jak to na Kamčatce vypadalo z hlediska skialpu na přelomu dubna a května 2013 ukazuje následující video.

Naše smíšená skupina byla mezinárodní, kdy čtyři účastníci byli z České republiky, čtyři ze Slovenska a jedna z Ruska (přímo z Kamčatky). Asi poprvé byla na skialpinistickém výlětě mezi účastníky převaha žen – pět oproti čtyřem mužům. Počasí a sněhové podmínky byly s výjimkou několika málo dnů výborné. Bohužel, počasí nám znemožnilo další dva původně plánované kopce. Přesto je výčet navštívených oblastí a sjezdů z různých vrcholů rozsáhlý. Video zpracovalo Kuchynské štúdio.

SKI KAMCHATKA 2013 from Hurmikak on Vimeo.

Přehled celého výletu je uveden tady na TuleniPasy.cz: SKI Kamčatka 2013

Účastníci výletu na Kamčatku: první řada zleva - Katka, Klára, Aljona, Mirka, Matúš, druhá řada zleva - Pažout, palič, Marta a RomanÚčastníci výletu na Kamčatku: první řada zleva – Katka, Klára, Aljona, Mirka, Matúš, druhá řada zleva – Pažout, palič, Marta a Roman

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: