Videorecenze skialpinistického vázání G3 ION

Videorecenze skialpinistického vázání G3 ION

Kanadská firma G3 přišla v roce 2013 s novým skialpinistickým a freeridovým vázáním G3 ION. Po intenzivním používání tohoto vázání s lyžemi G3 Synapse Carbon 109 v bulharských pohořích Pirin a Rila na jaře 2014, bylo toto vázání intenzivně zatěžováno v prašanovém ráji na japonském ostrově Hokkaido na přelomu ledna a února 2015. Videorecenze napoví, co je na G3 ION zajímavého.

S vázáním G3 ION jsem našlapal a najezdil přibližně dvacet dnů v různorodých sněhových podmínkách od bezedného prašanu v Japonsku až po přemrzlý evropský podklad.

Hmotnost páru: 1170 g
Doporučená cena:11280 Kč
Dodavatel: Boatpark G3 ION

Doplňující čtení:

Zkušenosti čtenářů

Tomáš Nováček

Vázání jsem používal tuto sezónu v různých podmínkách, od prašanu po led. Vše bez problémů, až na zamrzlou brzdu. Tento problém nastal pouze jednou, v jarních podmínkách v Tatrách, kdy po výstupu v mokrém sněhu a následně ve stínu přimrzla brzda k vázání a při sjezdu tak nemohla plnit svou funkci. Nepomohlo ani násilí, rozmrzla až na chatě.
Vázání i spolehlivě vypíná v situacích kdy má, mě třeba na Pustevnách, kde jsem nechal lyži pod spadlým stromem (vypínací síla 12, váha jezdce 100kg). Samovolné vypnutí nenastalo, podotýkám, že na sjezd špici nedotahuji.
Zarážka pro nástup do vázání je pro mě super, jedná se můj první pin-tech. Odlehčení proti Marker Duke neskutečné. 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: