Výborné tréninkové lyžování ve Špindlerově Mlýně v polovině dubna

Výborné tréninkové lyžování ve Špindlerově Mlýně v polovině dubna

Rok 2015 je oproti předchozímu diametrálně odlišný v množství sněhu na horách. Sněhu je výrazně více, a pokud se k tomu přidá parádní slunečné počasí jako o víkendu 11. až 12. dubna 2015, může se velmi dobře potrénovat na sjezdovkách a v jejich blízkém okolí rozsáhlého Skiareálu Špindlerův Mlýn. O víkendu byly otevřeny Hromovka a Svatý Petr, po celou dobu byly podmínky perfektní, když se v závislosti na rostoucí teplotě sníh v průběhu dne hodně měnil.

Ráno jsme začínali na tvrdém „manšestru“, který postupně prodělával přeměnu v mokrý sníh a následně až kaši. Mohlo za to slunce a teploty už spíše letní než jarní. Během dne bylo možné potrénovat krátké, střední a dlouhé oblouky na různých sněhových podkladech (prašan samozřejmě chyběl, ale jinak bylo k dispozici víceméně vše). Výborné bylo, že s tím, jak se sníh postupně měnil odpoledne v kaši, tak vznikaly různě velké muldy (sjezdovky 1, 3 a 4), které byly ideální na trénink malých skoků pro jízdu ve volném terénu. Ve vzduchu jsme se tak ve výskoku otáčeli v rozmezí od 45 do 135 stupňů. K tomu se přidaly skoky přímo s předskokem a odrazem načasovaným do různé vzdálenosti od hrany muld.

V omezené míře bylo možné trochu skákat i v horní části sjezdovky číslo 1, kde je Fun Track, u něhož byl s měknoucím sněhem problém se dostatečně rozjet k vhodnému odrazu. Naopak, možnosti velkých skoků ve Snowparku, nebo dole ve Svatém Petru mezi sjezdovkami č. 3 a 4 jsme ani nezkoušeli, neboť s takovými skoky se při klasickém skialpu nebo freeride není možné potkat.

Celodenní lístek na vlek byl pro dospělého za 490 Kč a pro děti 400 Kč. Svatý Petr ukončil svou činnost (i přes velké množství sněhu) 12. 4. 2015, zatímco Hromovka bude fungovat každý den minimálně až do 19 . dubna (celodenní lístek 350 Kč). Ostatní součásti Špindlerova Mlýna – Medvědín, Labská a Stoh ukončily provoz už dříve.

Má smysl jezdit za sněhem do Špinderova Mlýna ještě v druhé polovině dubna? Určitě ano! Sněhu je spousta, počasí výborné a cena lyžování oproti hlavní sezóně výborná. Výhoedou je proměnlivost podmínek v průběhu dne, takže je možné zkoušet všechno možné. Na skialpech se dají „běhat“ časovky do vrchu na Medvědínu, Stohu, Labské, apod.

Zkušenosti čtenářů

Hanz - Bruder starší

Holky mají perfektní styl lyžování po mamince – super..

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: