2. ročník Mezinárodního kurzu horské medicíny začíná v Krkonoších na Dvoračkách 19. března 2017

2. ročník Mezinárodního kurzu horské medicíny začíná v Krkonoších na Dvoračkách 19. března 2017

Po velmi úspěšném 1. Mezinárodním kurzu horské medicíny v České republice, který se uskutečnil v průběhu roku 2016, začíná v neděli 19.března 2017 jeho pokračování na Dvoračkách v Krkonoších. Na 2.ročník Mezinárodního kurzu horské medicíny je přihlášeno dvacet účastníků, mezi nimiž je 18 lékařů, z nichž čtyři působí v zahraničí (Švýcarsko, Irsko, Slovensko a Austrálie).

„Kurz je určen pro lékaře a profesionální záchranáře a jeho absolventi získají mezinárodně uznaný diplom DiMM (Diploma in Mountain Medicine). Akce bude probíhat v březnu a v září 2017 v Libereckém kraji a dále obsahuje výcvik ve vrtulníkovém středisku Bergwacht-Bayern v německém Bad Tölz,“ představuje organizaci Kristina Höschlová, která je zároveň odborným garantem kurzu.

Týdenní zimní část bude probíhat celý týden do 26. března. Kurz horské medicíny je určen pro lékaře, případně zdravotnické záchranáře a je uznán Lékařskými komisemi UIAA, ICAR a ISMM. Na Dvoračky se sjedou tuzemští i zahraniční lektoři – lékaři a experti horské medicíny, odborným garantem kurzu je Kristina Höschlová. Součástí kurzu je výcvik pod vedením horských vůdců. Další dvě části se budou konat v červnu (výcvik ve vrtulníkovém středisku v Německu) a v září 2017 (letní týden na Jizerce).
Více informací je na www.kurzhorskemediciny.cz

Podrobnosti ke kurzu jsou na www.kurzhorskemediciny.cz, včetně fotogalerií z premiérového ročníku.

Úvodní stránka 2. Mezinárodního kurzu horské medicíny 2017Úvodní stránka 2. Mezinárodního kurzu horské medicíny 2017

Zprávy z 1. Mezinárodního kurzu horské medicíny

Druhá stránka 2. Mezinárodního kurzu horské medicíny 2017Druhá stránka 2. Mezinárodního kurzu horské medicíny 2017

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: