Mezinárodní kurz horské medicíny začíná na Jizerce 5. září 2020

Mezinárodní kurz horské medicíny začíná na Jizerce 5. září 2020

Mezinárodní kurz horské medicíny je opět tady. Ve dnech 5.-13. 9. 2020 se v horské osadě Jizerka v Jizerských horách sejdou lékaři, záchranáři a nadšenci horské medicíny. 4. ročník Mezinárodního kurzu horské medicíny tentokrát hostí 23 účastníků z šesti zemí světa, a sice 15 zdravotnických profesionálů a 8 horolezců, horských instruktorů či průvodců.

Kurz pro lékaře je diplomovaný mezinárodně platným DiMM (Diploma in Mountain Medicine) uznaným asociacemi ICAR, UIAA a ISMM. Organizátorem a garantem Kurzu je MUDr. Kristina Höschlová.

Kurz se skládá ze dvou týdenních částí (září 2020 a březen 2021) a denního výcviku ve vrtulníkovém středisku v Bad Tölz.

Kurz probíhá v úzké spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje, Horskou službou České republiky, leteckou společností DSA a společností Singing Rock.

International MOUNTAIN MEDICINE course in the Czech Republic od Kurz horské medicíny na Vimeo.

Tým erudovaných lékařů a záchranářů pod vedením **MUDr. Kristiny Höschlové** připravil další ročník Kurzu horské medicíny pro lékaře na rok 2020. Hlavní novinkou je, že se jej mohou zúčastnit i nezdravotničtí zájemci z řad horolezců, vysokohorských turistů a obecně všech, které zajímají zdravotní aspekty pohybu v horách.

Kurz probíhá v anglickém jazyce, je podpořen lékařskými komisemi ISMM/ICAR/UIAA a nezdravotnickým účastníkům je navíc nabídnuta mimořádná cena. Podrobnosti jsou na www.KurzHorskeMediciny.cz.

V roce 2020 pořádáme Mezinárodní kurz horské medicíny pro lékaře, který je uznaný lékařskými komisemi společnostíISMM/ICAR/UIAA a certifikovaný diplomem DiMM.Je nám velkým potěšením účast na tomto Kurzu nabídnout i nezdravotnickým zájemcům za následujícího režimu:

  • Nezdravotničtí účastníci se mohou zapojit do celého programu Kurzu včetně vrtulníkových výcviků
  • Nebude vyžadována závěrečná zkouška, která je určena pro zdravotníky
  • Nezdravotničtí absolventi Kurzu obdrží certifikát označený „supported by ISMM and ICAR/UIAA MedCom“

Nezdravotnickým účastníkům bude nabídnuta mimořádná cena: 2000 Eu/celý Kurz!

V posledních letech značně vzrostl počet vyznavačů adrenalinových sportů a aktivit v horském prostředí. Se vzrůstajícím počtem cestovatelů do vysokohorských oblastí a zároveň s jejich proměnlivou zdravotní kondicí se zvyšuje počet úrazů i onemocnění spojených s pobytem v horách.
Lidé, kteří často v horách pobývají, se tak stále častěji stávají svědky naléhavých stavů a jsou vystavováni zodpovědnosti za poskytnutí první pomoci a organizaci záchrany. Proto vzrůstá potřeba jejich vzdělání v záchranářství a horské medicíně.

Některé výstupy z předchozích ročníků Kurzů horské medicíny:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: