V pražském Boatparku je vše na sníh, a hlavně na freeride

V pražském Boatparku je vše na sníh, a hlavně na freeride

V širším centru Prahy najdete více lyžařských prodejen, ale jen jedna je kromě tradičních sjezdovek a běžek silně zaměřena na veškeré aktivity ve volném zasněženém terénu a freestyle. Touto speciálkou pro každého milovníka pohybu na sněhu je Boatpark na ulici Sokolovská 359/146.

Vodácky znějící název prodejny, půjčovny, bazaru a servisu pod jednou střechou možná napoprvé někoho zarazí, ale není k tomu jediný důvod. Boatpark byl původně vodácký obchod, neboť majitelé i zaměstnanci měli jako svou hlavní aktivitu divokou vodu.

Od vody není ke sněhu moc daleko, a proto se v zimě věnovali, věnují a budou věnovat všem možným způsobům pohybu na sněhu. Následkem toho všichni dokonale ovládají vodní i sněhovou problematiku a mají velké zkušenosti se vším, co nabízejí. Máte tak jistotu, že jejich rady a doporučení jsou na základě dlouholetých zkušeností.

Vzhledem k zaměření webu Tulenipasy.cz je hlavním lákadlem samozřejme pohyb na stoupacích pásech, takže vše k freeride, skialpinismu, telemarku, splitboardu, backcountry běžkám a sněžnicím. Pokud ani jedné z těchto aktivit neholdujete, nevadí, Boatpark má širokou nabídku standardních sjezdových lyží, běžek, lyží na freestyle, snowboardy, helmy, atd. Pokud se chystáte na sever Evropy, v Boatparku si vyberete i komplet vybavení na backcountry lyže pro pohyb po přemrzlých norských, švédských, finských, grónských nebo islandských pláních.

Vše od začátečníků po extrémisty

Boatpark má široký záběr výrobků a značek pro všechny od začátečníků až po extrémisty. Z čistě lyžařských aktivit mají nové modely lyží, pásů, bot, holí, batohů a lavinové výbavy. Pokud někomu nevyhovují nové modely, mají také starší moedely lyží za výhodné ceny. Obrovskou výhodou Boatparku pro začínající či pokročilé freeridisty je freeridová půjčovna.

Pokud si nejste jistí, zda je freeride tou pravou odpočinkovou aktivitou pro vás, není nic jednoduššího, než si na víkend či delší dobu půjčit komplet výbavu a jet ji otestovat do hlubokého sněhu. To samé platí pro freeridery, kteří už mají něco naježděno, a uvažují třeba o změně vázání nebo lyží.

Boatpark podporuje dvojici Martin Šťourač a Karel Svoboda z Beton Ski Teamu při jejich strmých sjezdech včetně nějvětšího skialpinistického projektu One World Two Skis, aneb s lyžemi po Hedvábné stezce se zakončením na osmitisícové Manaslu. Více je v rozhovoru Beton Ski Team na cestách v roce 2015.

Pokud nechcete kupovat nové lyže kvůli tomu, že jezdíte do oblastí, kde občas narazíte na kámen, v bazaru si vyberete ze široké nabídky použitých setů. Potkáte-li s kamenem ať už na bazarových nebo nových lyžích, součástí služeb Boatparku je i profi servis, kde kromě obligátní montáže vázání a přebroušení skluznice spraví hluboce poškrábanou skluznici, přiměřeně vytrženou hranu nebo urvanou přezku u skeletu.

Z hlediska nabízeného vybavení pro freeride a skialp jsou vlajkovou lodí Boatparku výrobky kanadské firmy G3 od lyží a splitboardů, přes vázání, stoupacích pásů, holí a lavinové výbavy. Ideálním freeridovým kompletem může být set lyží z řady G3 Synapse (např. prašanové G3 Synapse Carbon 109) s vázáním G3 Ion, pásy G3 a holí G3 Via v klasické nebo karbonové verzi. Doplňkem, který tulení pásy milují, mohou být rukavice G3 Love Glove. Kromě lyží G3 je k dispozici široká paleta lyží Armada, Dynafit, K2, Line a Sporten.

Z freeridových botek stojí za pozornost Roxa X-Face, která je na svou velikost velmi lehká a ve spojení s G3 Ion a taktéž lyžemi G3 se hmotností celého setu dostává zájemce na klasického skialpinistu na úzkých lyžích.

Půjčovna freeride a skialp

Součástí nabídky Boatparku je i rozsáhlá půjčovná freeridové a skialpinistické výstroje a výzbroje od různých lyží se stoupacímí pásy, přes boty až po vše, co se týká lavin. Boatpark má na půjčení eden z největších výběrů výstroje do lavin v rámci České republiky. Z lavinových vyhledávačů si můžete půjčit a vyzkoušet výrobky firem (v abecedním pořadí) Arva, mammut, Ortovox a Pieps. Součastí lavinového setu je samozřejmě i zbytek lavinové trojice – sněhové lopaty a lavinové sondy. Z nadstandardní lavinové výbavy jsou k půjčení připraveny lavinové batohy Mammut a SnowPulse a nejnovější Pieps JetForce.

Všechny informace jsou dostupné na webu www.boatpark.cz, kde je také e-shopu a možnost rezervace do půjčovny. Pro osobní návštěvu je v zimě od listopadu do března prodloužená otevírací doba: Po 8-20 h, Út-Pá 10-20 h, So-Ne 9-18 h. V pondělí se začíná v osm hodin kvůli tomu, aby bylo možné vrátit vybavení půjčené na víkend. Na FB nás najdete zde http://www.facebook.com/boatpark.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: