Půjčovna skialpinistických a freeridových lyží Boatpark

Půjčovna skialpinistických a freeridových lyží Boatpark

Nejlepší možnost, jak si vyzkoušet různé lyže, vázání a boty, nabízejí půjčovny skialpinistického a freeridového vybavení. Standardní skialpinistickou výstroj nabízí velké množství půjčoven v České republice. Jednou z mála půjčoven, která má široký sortiment nejenom skialpinistických, ale také freeridových setů, je pražský Boatpark. Novinkou jsou i skialpové sety pro děti.

Proč jít vůbec do půjčovny pro freeridový nebo skialpový set? Je to jednoduché, pokud se skialpem či freeridem začínáte, nebo jste si zatím od kamarádů půjčovali různě historickou výbavu, je nejvyšší čas si vyzkoušet různé lyže a vázání, která jsou dostupná na aktuální sezónu.

Náš tip: Nejlepší variantou je před víkendovým výletem si ve skupince zapůjčit různé modely, šířky a délky lyží, a poté si je během víkendu prohodit, aby si každý mohl vyzkoušet, jak se mu třeba na širokých lyžích jezdí dolů kopcem.

Co nabízí Boatpark?

Boatpark je freeridová a skialpová speciálka se sídlem v Praze. Ti, kdo očekávají rozsáhlou nabídku širokých lyží s šířkou pod vázáním od 100 mm, budou spokojeni. Na sezonu 2021-2022 v Boatparku zařadili zbrusu nové modely lyží v různých délkách:

Lyže jsou vybaveny techovým freetouringovým vázáním DYNAFIT, G3 ZED a G3 ION a osvědčenými pásy G3. Skialpový či freeridový set doplňují skialpové techové boty: DYNAFIT Neo, Neo Pu, Radical, Seven Summits, Seven Summits WMN a SCARPA.

Skialpové lyže G3 FINDr 94 na norském ledovci.
Skialpové lyže G3 FINDr 94 na norském ledovci.

Sety i pro děti

Novinkou jsou pro nadcházející sezónu kompletní dětské skialpové sety. Pro děti a juniory je možné vypůjčit skialpové lyže Dynafit Seven Summits Youngstar v délkách 120, 130, 140 a 150 cm s pinovým vázáním Dynafit ST Rotation 7. Součástí setu jsou i skialpinistické boty Scarpa a stoupací pásy.

Tipy na skialpové aktivity s dětmi:

Skimokids při sjezdu ve volných terénech Mölltalského ledovce
Skimokids při sjezdu ve volných terénech Mölltalského ledovce

Lavinová výbava

Ve stejné sekci Boatpark nabízí i půjčení kompletní lavinové výbavy, což jsou kromě lavinových setů také různé lavinové batohy Mammut, Pieps a Scott.

Boatpark je také na českém trhu výjimkou v tom, že má v půjčovně kompletní vybavení na backcountry lyžování.

Rezervace online

Před návštěvou Boatparku je možné na stránce Půjčovna lyží a snowboardů rezervovat potřebné vybavení předem. V sekci Skialp, freeride, lezení se objeví celá nabídka od freeridových nebo skialpových kompletů (lyže+boty+pásy) až po jednotlivé části (např. pokud už máte vlastní boty nebo teleskopické hole). Po rozkliknutí jednotlivých položek se ukážou nabízené modely lyží s dostupnými délkami a šířkami. U každé z položek je odstupňovaně uvedeno půjčovné na jeden den, 2-3 dny, 4-7 dnů a 8-12 dnů. Součástí je take výše vratné zálohy, která je u nových top modelů v celém setu pouhých 6000 Kč.

Po vybrání příslušného vybavení se v druhém kroku spočítá půjčovné po zadání vyzvednutí a vrácení vybavení. Potom už nezbývá než vybrané vybavení poslat k rezervaci emailem do Boatparku nebo zavolat na mobilní telefon nebo pevnou linku. Před vypůjčením je vhodné si s dostatečným předstihem vyzkoušet alespoň boty.

Boatpark provozuje půjčovnu skialpinistického a freeridového vybavení, sjezdových lyží, snowboardů, běžek a backcountry lyží. Více na www.boatpark.cz

Kontakt: info@boatpark.cz, tel: 604 728 042 nebo 284 826 787

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: